Kayıt Tarihi: Friday, December 22, 2023 10:27 PM
Irak’ın Kuzeyinde 3 Askerimiz Şehit Oldu
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı, "Irak’ın Kuzeyi’nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3 kahraman Mehmetçiğin şehit olduğu bildirildi.

MSB açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Irak'ın Kuzeyi'nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatları düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir.”

An itibari ile silahlı kuvvetlerimiz teröristlerle sıcak teması sürdürmekte olup hava kuvvetlerimizin desteği ile operasyon geniş çaplı devam ediyor.

Gazete Ereğli ailesi olarak bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

 
Gösterim : 481
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 21760879, Bugün: 987 kez ziyaret edilmiştir.