Kayıt Tarihi: Saturday, October 24, 2020 7:05 PM
TEKDER ODA OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
TEKDER (Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneği) derneklerine “ODA” statüsü kazandırılması başta olmak üzere, tekniker ve yüksek teknikerlerin sorunlarını ve çözümlerini içeren dosyayı Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a sundu.

Geride bıraktığı 61 yıldır mazisiyle Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarının başında gelen TEKDER Genel Merkezi tarafından Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Murat Çatalçam başkanlığındaki bir heyet tarafından gerçekleştirilen ziyarette, “ODA” olma talebi başta olmak üzere, tekniker ve yüksek teknikerlerin sorunlarını ve çözümlerini içeren dosyayı Numan Kurtulmuş’a sunulduğu bildirildi.

TEKDER Genel Başkanı Murat ÇATALÇAM’da konu ile alakalı şunlara değindi;

“Bilindiği üzere; Ülkemizin 2023 kalkınma hedeflerine ulaşmasında, tüm sektörlerin nitelikli ara insan gücünü oluşturan Teknikerler ve onların mezun olduğu Meslek Yüksek Yüksek Okullarımız (MYO) büyük önem arz etmektedir.

Ancak sayıları 5 milyona ulaşan teknikerlerimizin birikmiş sorunlarının çözümü artık dernek çatısı altında mümkün olmamaktadır. Sektör paydaşlarımı mimar-mühendislerin odaları mevcutken, bizim dernek statüsüyle faaliyette bulunmamız eşitlik ve hakkaniyetle bağdaşmamaktadır.

Nitekim Teknikerlere Şantiye Şefliği yetkisi veren yönetmelik, Mimarlar ve Mühendisler Odası'nın başvurusu üzerine Danıştay tarafından iptal edilmiştir.

Sayın Kurtulmuş’u ziyaretimizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın Çoklu Baro Sistemi gibi Çoklu Meslek Kuruluşları oluşturulmasına yönelik talimatlarına işaret edilerek, bu kapsamda derneğimize de “ODA” statüsü kazandırılması talep edilmiştir.

Derneğimize ilgisi ve talebimize olan müspet yaklaşımı nedeniyle tüm teknikerler adınaSayın Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyoruz.

TEKDER olarak hedefimiz; eşit ve adil şartlarda kendi geleceğimizi kendimiz tayin edebilmektir.”

 
Gösterim : 470
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 15592155, Bugün: 4309 kez ziyaret edilmiştir.