Kayıt Tarihi: Wednesday, September 12, 2018 7:08 PM
Köylerde ÇÖP Tehlikesi...
Alaplı ve Ereğli köy yollarının kenarlarına bırakılan çöpler kötü görüntülerin oluşmasına neden oluyor.

Alaplı’ya bağlı Büyük Tekke Köyü ve Gökhasan köyü istikametindeki asfalt yolun yanına atılan molozlar ve çöpler sebebi ile ortaya çıkan manzara, kötü görüntülerin oluşmasına neden oluyor. Yol kenarlarına kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından dökülen molozlar ve çöpler çevrede oturan vatandaşların tepkisine neden oluyor. İnşaat hurdalarının yanı sıra, atıklarının da atıldığı yol kenarının durumu görenleri hayrete düşürüyor.

Hem çevre kirliliği, hem de görüntü kirliliğine sebep olan duruma tepki gösteren vatandaşlar izinsiz çöp ve moloz döken kişilerin cezalandırılmasını istiyor.

Bilinçsiz ve duyarsız vatandaşların çöplüğe ya da atık sahasına götürmesi gereken malzemeleri yol kenarına dökmesi ile bölgede çevre kirliliğinin yaşandığını ifade eden vatandaşlar, “Yol kenarına atılan veya dökülen çöpler arasında naylon poşetler, inşaat molozları gibi birçok atık var. Çevre kirliliğinin yanı sıra görüntü kirliliği de oluşuyor. Yetkililerin buna bir an önce bir çözüm bulup kişi yada kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz” dediler.

Öte yandan Ereğli’ye bağlı birçok köyde de aynı görüntülerin olması bu durumun aslında ne kadar önemli bir konu olduğunu da gösteriyor.

Yetkililerin bir an önce köylerdeki bu duruma el atmaları ve geriye dönecek tek yerimizim köylerimiz olduğunu bu halka hatırlatmaları gerekiyor.

 
Gösterim : 1141
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 11531552, Bugün: 3410 kez ziyaret edilmiştir.