Kayıt Tarihi: Thursday, April 20, 2023 7:27 PM
ŞEHİR MEZARLIĞINDAKİ MEVLİD PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
Kdz. Ereğli Belediyesi arife gününde şehir mezarlığında mevlid okuttu. Vatandaşlar mevlid programına yoğun ilgi gösterdi. Belediye, mezarlıklara dikilmek için halka 25 bin çiçek fidesi dağıttı. Mevlid programı belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği arife günü mevlid programını şehir mezarlığında gerçekleştirdi. Kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdi.

Öğle namazına müteakip şehir mezarlığında düzenlenen programa Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, önceki dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Siyasi Partilerin Zonguldak Milletvekili Adayları, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Mezarlıklar Müdürü Tayfun Özcan, programa katılan Ereğli halkına teşekkür ederek Başkan Posbıyık’ın talimatlarıyla gelenekleri sürdürmeye devam edeceklerini bildirdi.

İlçe Müftülüğü din görevlileri ile Mezarlıklar Müdürlüğü din görevlilerinin katılımıyla mevlid programı icra edildi. İlçe Müftü Vekili Feyzullah Aran, mevlid duasını yaptı.

BAŞKAN POSBIYIK: 25 BİN ÇİÇEK FİDESİ DAĞITACAĞIZ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık bir konuşma yaparak halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı. Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“30 Yıl önce başlattık bu güzelliği. Şehir Mezarlığı’nda Müftülüğümüzün öncülüğünde değerli hocalarımızla 30 yıldır burada ebediyete gönderdiğimiz büyüklerimizi ve ülkemizde şehit olan depremde vefat eden birçok şehidimiz için de burada dualarımızı yapıyoruz. Ruhumuzu tazeliyoruz. Bu ortamı yaratan müftü vekilimize, hocalarımıza, Ereğli halkı adına şükranlarımızı sunuyorum. Allah bunun devamını getirmeyi nasip etsin.

Deprem hepimizi derinden üzdü, Ereğli dayanışma olarak gereğini yaptı. Bu dönem çok acılar çektik, ondan önce pandemi acısı çektik. Enflasyon sıkıntıları. Sıkıntılı dönemler geçirdik ama buraya geldiğimiz zaman büyüklerimizi ebediyete intikal edenleri hatırladıkça hiç değilse rahat bir nefes alıyoruz. Bende sevgili kardeşimi kaybettim. Allah razı olsun hepinizden, cenazemize geldiniz, acımızı paylaştınız. Hayat böyle. Hayat boş. Hiç kimseyi kırmamak, üzmemek.. Bütün amaç hedef bu olmalı. Ben bir çok zenginin mezarlıklara mezarını indirdim, yanında sadece bir kefen vardı. Ailemizin geçimi için hem çalışmak hem vecibelerimizi yerine getirmek, hem de insanlarla olan münasebetlerimizi üst noktaya getirmek gerekir. Başka hiçbir şeyin önemi yok.

Bugün Ereğli’deki bütün mezarlıklarda ekiplerimiz temizliklerini yaptı, gülsuyu ve mevlit şekerlerini teslim ettik. Oralarda da dualar okunuyor. Allah hepimizin geçmişlerinin ruhunu şad etsin, mekanları cennet olsun. Sayın müftümüzden, hocalarımızdan Allah razı olsun. Ben ve ekibim geçmişine değer veren insanlarız. Bir yetkilinin ölüsüne sahip çıkıp çıkmadığına, müdürlüğüne mezarlığından bakmak gerek. Halkımızla birlikte el ele mevlidimizi okutuyoruz. 25 bin çiçek fidesi getirdik, mezarlığın değişik noktalarında aynı anda dağıtmaya başlayacağız. Ramazanımız güzel geçti. Bayramımız da çoluk çocuğumuzla en güzel şekilde geçsin inşallah. Nice Ramazan’larda, Kurban’larda beraber olmayı Allah bize nasip etsin diyorum. Allah razı olsun. İyi bayramlar.”

Belediyenin kurduğu SBD TV’den canlı yayınlanan mevlid programı sonrası vatandaşlara 25 bin çiçek fidesi dağıtıldı.

 
Gösterim : 395
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 21954521, Bugün: 1537 kez ziyaret edilmiştir.