Kayıt Tarihi: Friday, January 21, 2022 5:02 PM
“Kelin Merhemi Olsa kendi Başına Sürer” Müze Müdürlüğü Uyuyor mu? Kaza geliyorum diyor. Duvar her an yola çökebilir!
Kdz. Ereğli'de Yalı Caddesi'nde istinat duvarında yarıklar oluştu. Vatandaş Sezai Çimenoğlu, üzücü bir olay yaşanmaması için sosyal paylaşım adresinden duruma ilişkin bilgileri paylaştı.

Çimenoğlu'nun paylaşımı şu şekilde: "Burası meşhur Yalı Caddesindeki müzenin istinat duvarı. Duvar ana bağlantıdan 20 cm açtı ve her gün yarık fazlalaşıyor. Duvarın caddeye doğru yattığı çıplak gözle görülüyor. Bu duvarın önünden her gün öğrenciler ve vatandaşlar geçiyor, bir facia olması an meselesi oraya tehlike tabelasını aşınca iş bitiyor mesuliyet kalmıyor. Ölürsen, 'geçmeseydin biz tehlike tabelası astık' diyecekler. Bu durumu yetkililere bildirdik bu güne kadar tık yok. Yetkililer yolu yaya trafiğine kapatın yada gerekli tedbiri alın felaket yakında görünüyor zira daha önce Yalı caddesinde böyle bir hadise yaşandı. Ben paylaşayım oradan geçmeyin tehlike var tabelası zaten var ama araçlara mal candan daha kıymetli."

HABERİN İÇİNDEN

Öte yandan paylaşılan fotoğraflarda dikkati çeken bir levha ise olayın vahametini gözler önüne seriyor.

Duvara asılan ve araç sahiplerini olası bir duruma karşı uyaran levhada “Duvar önüne park etmek tehlikelidir, Müze Müdürlüğü” yazıyor.

İşte Karadeniz Ereğli’de kentin tarihinin nasıl bir zihniyet tarafından korunduğunun da bir göstergesi aslında. Daha yakın zamanda yanan “58’lerin Konağı” diye tabir edilen Kula mevkiinde kentin yakın tarihine damga vurmuş mimari özellikteki konağın yanışına tanıklık etmişti bu kent. Şimdi bu duvara asılan levhadan da anladığımız kadarı ile aklımıza şu atasözünden başka bir şey gelmiyor; “Kelin merhemi olsa önce kendi başına sürermiş” !

 
Gösterim : 315
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 18417073, Bugün: 751 kez ziyaret edilmiştir.