Kayıt Tarihi: Saturday, February 1, 2020 8:25 PM
SİYASET MÜFTÜOĞLU’NA “İYİ” GELMEDİ! PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
İtirazlar sonuç vermedi ve Müftüoğlu ile birlikte Yıldırım’da partiden atıldı.

İYİ Parti Zonguldak il Başkanı Yavuz Erkmen, Milletvekili adayı olan Batu Müftüoğlu’nun partiden kesin ihraç edildiğini yaptığı yazılı açıklamada şöyle bildirdi.

İl Disiplin Kurulumuzun 21.11.2019 tarih ve bila sayılı kararı ile Parti Tüzüğümüzün ilgili Disiplin hükümleri gereği haklarında “KESİN ÇIKARMA” , cezası verilen üyelerimizden ,

1-Serhat YILDIRIM

2-Mehmet Batu MÜFTÜOĞLU, karara karşı Genel Merkeze, Merkez Disiplin Kuruluna itiraz etmiş , yapılan inceleme sonucu Merkez Disiplin Kurulu İl Disiplin Kurulunun kararını onaylamış onay yazısı 31.01.2020 tarihinde İl Başkanlığımıza tebliğ edilmiştir.

Böylelikle tebliğ tarihinden itibaren adı geçenlerin üyelikleri düşmüş olup , kayıtlardan silinmesi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yazıları yazılmıştır.

Bazı basın organlarında Pazar günü yapılan Merkez İlçe Delege seçimlerinde ihraç olduğu halde niye oy kullanıyor şeklinde haber yapılmışsa da , hukuki olarak bugün yani tebliğ tarihi itibariyle hüküm uygulanmaya başlanacak olup, iki kişinin partimiz ile ilişkisi bugün itibariyle kalmamıştır.

Durumu kamuoyuna saygıyla bildiririz.

 
Gösterim : 806
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 15168834, Bugün: 8424 kez ziyaret edilmiştir.