Kayıt Tarihi: Thursday, October 24, 2019 7:14 PM
Yaşlı kadına eziyet etmişler
Ereğli’de yaşayan yaşlı bir kadının, aynı zamanda bakıcısı olan vasisi tarafından darp edildiği öne sürüldü.

İddialara göre, Kepez Mahallesi’nde ikamet eden A.D.’nın bakıcısı olduğu ileri sürülen ve aynı zamanda da vasisi olan S.K., yaşlı kadını darp etti; görgü tanıkları ise olayı önce İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ardından da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne taşıdı.

Edinilen bilgilere göre, S.K., uzaktan akrabası olan 83 yaşındaki A.D.’nın bakıcısı ve vasisi olduktan sonra Kepez Mahallesi Mustafa Akay Sokak’ta kiraladığı bir evde birlikte yaşamaya başladılar. Yaklaşık 4 ay önce yaşlı kadın düşerek yatalak oldu. Yaşlı kadının kasıtlı olarak düşürülmüş olabileceği ve yatalak olduktan sonra altına kaçırmaya başlamasıyla birlikte vasisi S.K. tarafından darp edildiği iddia edildi. Durumun İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bildirilmesi üzerine Müdürlük, bünyesinde bulunan uzmanları polis ekibi ile birlikte söz konusu ikamete yönlendirdi. Sosyal Hizmet Uzmanları ve polis ekibinin incelemelerinin ardından Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A.D., iddialara göre altına kaçırdığı gerekçesiyle Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne teslim edildi. Müdürlük tarafından Hastaneden alınıp Huzurevine yerleştirilmek istenen A.D., yine iddialara göre Huzurevinde yer olmadığı gerekçesiyle, aynı zamanda bakıcısı da olan vasisi S.K.’ya teslim edildi. A.D., S.K. ile birlikte Kepez Mahallesi’nde yaşamaya devam ediyor. Yaşlı kadının içinde bulunduğu durum Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına da intikal ettirildi. A.D.’nin bakıcısı ve vasisi S.K.’dan şikayetçi olan bir vatandaş, konuyla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifade verdi.

Bu arada, yaşlı kadının emekli maaşı ile vasisinin de evde bakım ücreti aldığı öğrenildi.

Öte yandan, 83 yaşındaki A.D.’nın 5 çocuğu olduğu ve anneleriyle ilgilenmedikleri öne sürüldü.

EMNİYET OLAYA EL KOYDU

Gelişmeler üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü, söz konusu eve ekip yönlendirdi. Burada, polis ile görüşen yaşlı kadının, bakıcısı ve vasisinin kendisini dövmediğini söylediği öğrenilirken; bakıcı Sevil K.’nın ise tedirgin olduğu gözlendi. Sosyal Hizmet Uzmanları da bir süre yaşlı kadın ile görüştü. 83 yaşındaki Ayşe Doğancı, daha sonra çağırılan ambulans ile Sosyal Hizmet Uzmanları nezaretinde Huzurevi’ne götürüldü.

 
Gösterim : 654
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 14203993, Bugün: 6629 kez ziyaret edilmiştir.