Kayıt Tarihi: Thursday, September 27, 2018 8:16 PM
SEFERBERLİK ÇAĞRISI!..
Kısa adı ZONDEF olan Zonguldak Dernekleri Federasyonu Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Kara, “Bülbülü altın kafese koymuşlar ‘ah vatanım’ demiş.” başlıklı yazılı bir açıklama gönderdi.

Federasyon olarak düzenlenen etkinliklere “memleket sevdalısı hemşehrilerimizi, dostlarımızı ve dünyadaki bütün elmasları memleket konulu bu ulvi çalışmalara katkı sağlamaya bekliyoruz. Bu anlamlı ve stratejik etkinliklerimizi onurlandırmanız ve zenginlik katmanız dileğiyle” sözleriyle davet eden Metin Kara, açıklamasında şöyle dedi:

Cumhuriyetimizin ilk ili Zonguldak ve yerin altındaki kömürle birlikte yazılmış kaderimiz, sanki tarihin derinliklerinden geliyor gibiyiz.

"Memleket Sevdasını / Memleket Davasına" dönüştüren İstanbul merkezli ZONGULDAK DERNEKLERİ FEDERASYONU / ZONDEF; "Sıla Gurbet Elele" sloganıyla çıktığı yolda bölgemizin göçteki gücü ve temsilcisi olmaya çalışırken ilklere ve yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Bitlis - Zonguldak Kardeşlik Gecesi; Son dönemde millet olarak her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimiz adına Ana Teması; "TÜRKİYE KARDEŞLİĞİ" olan programımız 29 Eylül 2018 Cumartesi Günü Saat:19.00'dan itibaren İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde icra edilecektir. Kitap Fuarı; Ulusal ve Yerel Yazarlarımızın da katılacağı kitap fuarımız; 01-07 Ekim 2018 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Kampüsü Spor Salonunda gerçekleştirilecektir. Zonguldak Kültür Gezisi; İstanbul Merkezli; Yedi Renk Tek Yürek Platformu 61 İl Federasyonuyla birlikte 13-14 Ekim 2018 Tarihlerinde bölgemizin Tarihi, Turistik ve Kültürel Mirasımız olan alanlarını ziyaret etmek üzere ilimizde misafirimiz olacaktır. Tarihten bu yana Anadolu'ya kucak açmış olan Karaelmas Diyarı farklı coğrafyaları ve farklı kültürleri bağrına basmıştır. Zaman içerisinde bu farklılıkları kaynaştırmış olan bölgemiz "sosyo kültürel" zenginliklerin yaşandığı bir merkez haline gelmiştir. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız bu organizasyonlardaki temel amacımız Bizi biz yapan, bizi millet yapan; Milli, Manevi, Tarihi ve Kültürel değerlerimizi yaşamak-yaşatmak ve değerlerimizi bir sancak misali nesilden nesile devretmek, Karaelmas Diyarı olarak aidiyet ve hemşehrilik bilincimizi geliştirmek, aile bağlarımızı güçlendirmektir. Dünyanın neresinde bir elmas, neresinde bir hemşehrimiz yaşıyorsa Karaelmas Ailesi'nin bir ferdi olduğu düşüncesinden hareketle ZONDEF; "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" ilkesiyle hareket etmektedir. Biz biliyoruz ki; "Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır." ve yine Biz biliyoruz ki; "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz." Sosyal Diyalog - Uzlaşma ve İşbirliği anlayışını esas alan Zondef; Bu anlayışı bölgemiz, ülkemiz ve hatta dünya geneline yayma çabası içerisindedir. Bölgemiz için bir dönüm noktası olmasını arzu ettiğimiz bu çalışmaların tüm sosyal paydaşlar tarafından, zengin potansiyelimizin harekete geçirilmesi için bir fırsat olarak görülmesini temenni ediyoruz. ZONDEF olarak bölgemiz ve ülkemiz için; SOSYAL SEFERBERLİK diyoruz ve DÜNYA KARAELMAS KAMUOYUNU göreve davet ediyoruz.

KARAELMAS KARAKTERİMİZ!..

Aynı toprak, aynıdır bizim mayamız

Aynı inanç, aynıdır değerlerimiz

Aynı geçmiş, aynıdır istikbalimiz

Memleketle bir yazılmış kaderimiz.

Tarihten gelir bizim zenginliğimiz

Hep onurlu hep cesur tüm hikayemiz

Kahraman ecdadımıza minnettarız

Memlekete adanmış nesilleriz biz.

Dünyanın dört bir yanında seferdeyiz

Ayrı kalsak ta biz gönül gönüleyiz

Asaletimiz; yüksek sadakatimiz

Vatan, millet, bayraktır karakterimiz.

Karaelmas Diyarı Neferleriyiz

Anadolu Türkiye Elmaslarıyız.

Metin KARA

 
Gösterim : 1389
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 11738087, Bugün: 7208 kez ziyaret edilmiştir.