Kayıt Tarihi: 02 Nisan 2018 Pazartesi 13:28
Bak Şu Cingöz Sertan’a! Başbakan Açıkladı, O İse TSO Seçimleri İçin Malzeme Yapmaktan Geri Durmadı!
Kdz. TSO Seçimlerinde son 2 haftaya girildiğinde mevcut başkan ve ekibinin sürekli kan kaybetmesi ve seçimden birinci grup olarak çıkmaları zorlaştıkça çareyi medyanın da desteği ile çeşitli ayak oyunları ile prim yapmaya mı çalışıyor?

Tüm Türkiye’de özellikle KOBİ’lerin merakla beklediği ve Başbakan Binali Yıldırım’ın de üzerinde hassasiyetle durduğu “Nefes Kredisi” 31 Mart 2018 itibari ile İzmir’de yapılan bir tören ile imza altına alındı.

Buna göre basında çıkan haberlere göre “Başbakan Binali Yıldırım yeni kredi paketini açıkladı. Yeni düzenlenen pakette faiz oranı yüzde 11.88, aylık 0,99 olarak gerçekleşti. Maksimum 200 bin TL olan Kredilerin geri ödemesi ise 6 sonunda başlayacak. Kredi paketine vatandaşlar pazartesi günü başvurabilecek.” Denildi.

Tüm yurttaki bu açıklamalara rağmen üyelerine sözde yaptıkları her hizmeti Oy Avcılığı olarak gören bir zihniyet anlayışı güden Sertan YALÇIN ve yönetimi bu olayı lehlerine çevirmek adına düğmeye bastı.

Bazı gazetelerde atılan “Sertan Başkan Müjdeyi verdi” “Nefes Kredisi Tüm Üyelerimize hayırlı olsun” şeklindeki sanki sadece Ereğli’deki TSO üyelerine özel bir şeymiş gibi tüm Türkiye’nin bildiği duyduğu bir olayı mevcut TSO yönetimin bir başarısı gibi gösterip kamuoyunda “bu TSO çalışıyor” algısını yaratmak isteyenlerin bu yeni tarz algı operasyonu ise ters tepti.

Gazetemizi arayan bir çok küçük ölçekli esnaf, “Kdz. Ereğli’de esnaf uzun zamandır sıkıntıda. Birçok işyeri zar zor dönüyor, önceden işyerleri açılırdı, şimdi ise günden güne birer ikişer işyerleri kapanıyor! Madem böyle bir güçleri vardı Ereğli TSO ve yöneticilerinin, neden Ereğli’deki birkaç banka ile özel kredi anlaşmaları yapmak için harekete geçmediler. Eğer sadece Ereğli için böyle bir şeyi başarabilselerdi o zaman onların alınlarından öperdik. Ancak tüm yurttaki özellikle de hükümetin bir projesi olarak karşımıza çıkan genel bir Nefes Kredisi anlaşmasını bu şekilde haber başlıkları ile bizlerin oyları için algı yapmaya kalkmasınlar, avuçlarını yalarlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 
Gösterim : 1760
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 10187937, Bugün: 2855 kez ziyaret edilmiştir.