Kayıt Tarihi: Monday, March 28, 2022 2:07 PM
Kritik Maç Sonunda Üzülen Taraf Ereğli Oldu!
Karadeniz Ereğli Belediyespor: 1 Silivrispor: 2... Maç sonunda gergin anlar yaşandı...

Karadeniz Ereğli Belediyespor, sahasında konuk ettiği Silivrispor'a 2-1 mağlup oldu.

Taraftarların coşkusu ilçe merkezinde saatler öncesinden başladı. Eflatun - beyaz, bayrak ve formalarla, meşaleler yakıldı, sloganlar atıldı, marşlar söylendi, konvoylarla tur atıldı. Karşılaşmaya yaklaşık bir saat kala statta boş yer kalmazken, coşku stat dışı ve balkonlara taştı...

Tezahüratlar maç sonuna kadar devam eksik olmadı. Birçok protokol ve siyasi parti mensubu ve STK temsilcisi de stattaydı. Zonguldak ve Ereğli protokolü birlikte izledi. Diğer yandan, Alaplı protokolünden Belediye Başkanı Nuri Tekin ve CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, karşılaşmayı taraftarların arasında izleyerek destek verdi.

Kdz. Ereğli Belediyespor ilk yarının bitimine dakikalar kala 42. dakika da mağlup duruma düştü ve ilk yarı bu skorla tamamlandı. İlk yarıda top hakimiyetinin daha çok Ereğli Belediyespor'da olduğu gözlemlendi.

Maçın ikinci yarısında, 48. dakikada Silivrispor'un topu Ereğli Belediyespor kalesinde ağlarla buluşturmasıyla skor 2-0 oldu.

Kdz. Ereğli Belediye sporu ve taraftarını umutlandırdı gol 70. dakikada geldi. Kadir Demir'in attığı gol ile fark bire indi.

Karşılama, Silivrispor'un 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlandı. Maç sonunda da, Ereğli Belediyespor'a moral ve teselli sloganları futbolcular sahadan ayrılana kadar devam etti.

Karşılaşma sonunda bazı taraftarlar hakeme tepki göstererek, gerginliğe neden oldu. Sahaya onlarca su dolu pet şişe fırlatıldı. Hakem, Silivrispor futbolcu ve yöneticileri polis kalkanları ile soyunma odasına alındı. Bu anlarda Ereğlili taraftarlardan bazıları da sağduyu çağrısında bulunarak, sahaya cisim atılmaması yönünde çağrı yaptılar.

 
Gösterim : 354
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 18746709, Bugün: 1891 kez ziyaret edilmiştir.