Kayıt Tarihi: Saturday, June 15, 2024 2:37 PM
CHP Parti Kurucusu Muhamet LİKOĞLU’ndan Gündem Yaratacak Açıklama!
LİKOĞLU Vekil ERTUĞRUL İle İlçe Başkanı Ali KOCAMANOĞLU'nun POSBIYIK’a karşı Tutumları ve Parti İçinde Tutarsız Davranışlarını Eleştirdi. Kdz Ereğli CHP İlçe Başkanlığının yerel seçim öncesi ve sonrası yaşanan olumsuz sürecin Parti kurucusu Muhammet LİKOĞLU tarafından değerlendirilerek kamuoyunu aydınlatma adına bir basın açıklaması haline dönüştürüldü.

Açıklamasında CHP ve yürütülen yerel siyasetin ne kadar yanlış olduğuna vurgu yapan LİKOĞLU; gerek Milletvekili Eylem ERTUĞRUL gerekse de mevcut ilçe başkan Ali KOCAMANOĞLU’nun özelikle Belediye Başkanı Halil POSBIYIK’a karşı tutumlarını sert bir dille eleştirdi.

Bu iki ismin yerel seçimlerde ise kendilerini başarılı gibi göstermneleri de LİKOĞLU’nun eleştiri oklarına hedef oldu.

Parti kurucusu Muhammet LİKOĞLU’nun açıklması şu şekilde;

“31 Mart yerel seçim öncesi ve sonrasında Ereğli İlçe Başkanlığında yaşanan ve halen devam eden olumsuzlukların yanı sıra “8 Haziran Danışma Kurulu” toplantısında İlçe Başkanlığı adına konuşma yapan Ali Kocamanoğlu İlçemizde yerel seçim sonuçları hakkında başarılı bir tablo çizmiş olmasını hayretler içerisinde dinledim. Oysa doğrusu büyük başarısızlık yaşatılmıştır.

2019 yerel seçiminde Kdz Ereğli Belediye Başkanlığı % 55’e yakın oyla alınmıştı 31 Mart 2024 seçiminde %45 ile tekrar kazanıldı.31 Mart yerel seçiminde partimiz CHP ülke genelinde esen olumlu rüzgarla oyunu artırmış ve bir çok Büyükşehir, İl, İlçe ve beldelerde Belediyeleri yüksek oyla kazanırken İlçemizde ve beldelerimizde durum başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Kandilli beldemizde bizde olan Belediyeyi maalesef kaybettik. Gülüç beldemizde süreçte ısrarla yanlış adaylaşma sonucu seçmen tercihini bizden yana kullanmadığı gibi oy kullanmak için sandığa bile gitmemiştir. Gülüç’te oysa iddiamız olmasına rağmen kayda değer oy bile alamadık. Daha vahim bir durumu Ormanlı beldemizde yerel aday dahi bulamayarak yaşadık.

Ereğli merkezde ise 2019 yerel seçimine göre %10’a yakın oyun düşmüş olması seçim adaylık süreci öncesi milletvekili Eylem Ertuğrul ve Ali Kocamanoğlu’nun başta mevcut Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a karşı sergilenen tutumları ve diğer aday adayları arasında tarafsız olmamaları hiç bir kriter aranmaksızın parti yönetiminin ve partililerin görüşü alınmadan kendilerince belirledikleri birini ısrarla dayatmaları süreçle ilgili yaşanan çirkinliklerin sergilenmesi İlçe yönetiminin ve partililerin bu süreçte dışlanması yok sayılması yalan ve iftiralarla yaşanan çirkinlikler neticesinde iİçe Yönetiminin bölünmesine sebep olmaları gereksiz ısrarla hatalı aday ve meclis üyesi ve sıralamaları yaparak ısrarla biz yaptık oldu anlayışı ile hareket etmeleri sonucu partililerde küskünlüklerin oluşmasına neden olup partililerimizin seçime ciddi sayıda katılmayıp sandığa gitmemeleri sonucu ayrıca İlçemiz genelinde İl Genelde 3 üye kazana bildik 4’ü üyeyi ve kazanamamamıza neden olmuştur. Sonuçta Zonguldak İl genelinde Akp ile eşit İl Genel meclis üyesine sahip olduk.Bu vesile ile parti olarak İl Genel meclis Başkanlığını da kaybettik.

Yaşanan ve halen Ereğli İlçede Ali Kocamanoğlu tarafından devam eden hukuksuz ve yetkisiz uygulamaları ve tüm olumsuzlukları sergilemesinde kendisinin böyle bir gücü olduğunu sanmıyorum arkasındaki gücü merak etmiyor değilim. Aynı zamanda İl Başkanı Devrim Dural’ında bu duruma kayıtsız kalmasını da anlayabilmiş değilim.

Gelinen noktada söylenecek çok şey var ancak partimizin kurumsal kimliğini göz önüne alarak detaylara girmeyi uygun bulmuyorum. İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ile hareket eden yanlışlarına destek veren bazı yönetim kurulu üyelerinin de gelinen durumu gözden geçirmelerini parti sorumluluğu içerisinde hareket etmelerini bekliyorum.

CHP Kdz Ereğli İlçe başkanı Ali Kocamanoğlu’nun gelinen noktada seçim öncesi ve seçim sonrası süreci yönetememesi süreçte yaşanan olumsuzluklar ve hukuksuzluklar nedeniyle İlçe Başkanının Başkanlığı, delegeler üyeler ve partililerce ciddi tartışma konusu olmuştur.

İlçe Başkanlığı bir yana parti üyeliği ve partililiği de sorgulanma noktasına gelmiştir.

Gelinen bu noktada partimizin kurumsal kimliğine İlçe yönetimine ve kendisine de daha fazla zarar vermeden gereğini yapacağına inanmak istiyorum.

Muhammet Likoğlu

CHP Parti Kurucusu

 
Gösterim : 363
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 21954498, Bugün: 1514 kez ziyaret edilmiştir.