Kayıt Tarihi: Friday, March 5, 2021 8:13 PM
Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nden iftiralara kınama…
Avrupa Zonguldaklılar Derneği’ne karşı başlatılan aralıksız saldırılara ilişkin yönetim kurulu adına açıklama yapan Başkan Mehmet Karakulak, “Yönetim Kurulu ve üyelerimize ayrıca adı geçen şahıslara yapılan mesnetsizce iftira dolu iğrenç saldırıları ve yakıştırmaları yayan ve yapanlara iade ediyoruz” dedi.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu adına Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabında yayınlanan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Avrupa Zonguldaklılar Derneği’ne ve paylaşımlarda adı geçen şahıslara karşı başlatılan aralıksız saldırılara ilişkin açıklamamızdır.

Açıklama metninde konu Almanya’da tarafımızca yargıya intikal ettirildiğinden dolayı hukuki süreci etkilememek düşüncesiyle prensip olarak isim ve isimlerin baş harflerini asla kullanmayacağız.

Uzun süredir birebir uyarı ve ikazlarımıza rağmen, sıkça derneğimizin itibarını zedelemeye yönelik, üyelerimizin isim ve soyadını açıktan yazarak rencide edip özel aile hayatlarına ve kişisel haklarına saldırarak gayri ahlaki paylaşımlar yapan, dernekte Mart 2017/Ocak 2019 yılları arası görev almış olup bu süreç içinde faaliyet alanında kendisi kurumları ziyaret edebilmesi ve yönetimden beraberindeki arkadaşlarımızla aktivite ve faaliyetlerde yönetimi temsil edebilmesi için başkan yardımcılığı sıfatıyla yönetim kurulunca ünvanlandırılıp, daha sonra kendisinin belirttiği sağlık nedenlerinden dolayı meydana gelen devamsızlıktan temsiliyet sıfatı kendiliğinden 2019 yılı itibariyle geçersiz olup 22.02.2021 tarihinde Dernek üyeliği sona ermiştir.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nin mevcut başkanı Mehmet Karakulak ve ekibi Fed. Almanya yasaları nezdinde Kamu yararına olan kurumda yaklaşık 9 yıldır genel kurullarda yapılan seçimlerde en az 95% gibi oy oranıyla göreve seçilmiştir. STK yönetimleri herhangi birilerinin internet ortamlarında istifa arzusuyla değil genel kurulda oylama ile göreve seçilir yine Genel kurul tarafından oylama ile yenilenirler, derneğin 2.başkanı 2017 yılından bu yana Yunus Yılmaz Kedi kardeşimizdir ve bu 2.başkan olduğunu iddia eden bayan kardeşimiz 2017 yılında mevcut kadroda yer alıp oturumlarda Protokol sorumlusu olan bir arkadaşımızın yardımcılığını yapmıştır, hiç bir zaman 2.başkan olarak asla görev almamıştır, zaten mevcut 20 yıllık Tüzük şartlarına uygun durum değildir.

Son haftalarda sürekli bazı yerel basında adı geçen bu bayan kardeşimiz tarafından gerek şahsi hesaplarından gerek yerel basında tamamen kasıtlı olarak hiç bir ilgisi alakası olmayan isimleri de telaffuz edip zan altında bırakmaya yönelik yalan ve yanlış paylaşımlarda Sivil Toplum kuruluşları arasında gençlere yönelik çalışmalarında başarıları olan Avrupa Zonguldaklılar Derneği başkanı, Yönetim Kurulu ve üyelerimize ayrıca adı geçen şahıslara yapılan mesnetsizce iftira dolu iğrenç saldırıları ve yakıştırmaları yayan ve yapanlara iade ediyoruz.

Bu saldırıların başta Avrupa Zonguldaklılar Derneği başkanından olmak üzere ve adı geçen isimlerden Avrupa Zonguldaklılar Derneği üyeleri ve bölgemizdeki sıkıntıları giderilmesinde katkıları olan değerlerimize, şahsi ve çıkar amaçlı beklentilerine olumlu cevap alamayan hırs ve intikam almak için bazı Gazeteci ve kişiler tarafından yılda 2 veya 3 kez yapıldığını, sürekli 9 yıldır saf değiştiren kötülükten beslendiğini ifade eden kendilerine ait Gazete kuruluşlarını bir silah aleti olarak kullanıp tehdit ve şantajcı zihniyet ile sürekli huzur bozmalarıyla camiamızda yer bulamayan kişiler tarafından desteklenip yapıldığı tarafımızca bilinmektedir.

Diğer yanda insanların kişisel haklarına saygı gösteren, kurum ve toplum huzurunun bozulmasına ve saldırılmasına izin vermeyen saf çoğunlukta olan onurlu ve itibarlı Basın camiasını ve gazetecilerimizi sergiledikleri objektif duruşlarından dolayı yürekten takdir ve tebrik ediyoruz.

Fed. Alman devletinin denetlediği, mahkemeleri tarafından onaylanan tüzüğe göre mücadele veren Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından ortaya atılan iddiaları kanıtlamak zorunda olan şahıs ve bazı basın kuruluşlarına karşı başlatılan hukuki gidişatı etkilememek düşüncesiyle bu açıklamanın yeterli olduğuna karar verilmiştir.

Sivil Toplum kuruluşlarının adını sürekli kötü niyetli emelleri uğruna kullanarak rencide eden, insanların hizmetinde gönüllü olarak her türlü fedakarlıkları gösteren STK`lara yapılan karalamaları ve atılan iftiraların her türlüsünü şiddetle kınıyoruz.”

 
Gösterim : 383
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 16252602, Bugün: 2879 kez ziyaret edilmiştir.