Kayıt Tarihi: Thursday, November 5, 2020 4:43 PM
VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR
Kdz.Ereğli'de riskli bölge sayısında her geçen gün artış devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artış Kdz.Ereğli'de devam ediyor. Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi'nde yoğunluk oluştu, servis sayıları arttırıldı, yoğun bakımda yatan hasta sayısı 20 olarak devam ediyor.

5 Kasım 2020 Perşembe günü de gün boyu Kdz.Ereğli ilçe merkezi, köy ve beldelerde pozitif vaka olan ve evlerinde tedavileri/süreçleri devam eden hastalar rahatsızlanınca ambulanslarla hastaneye sevk ediliyor.

Kepez, Elmatepe, Uzunmehmet, Belen Yenimahalle başta olmak üzere Gülüç Beldesi ve Alaplı ilçesinden de yaklaşık 15'in üzerinde yakın pozitif vaka/temaslı rahatsızlanınca durum sağlık ekiplerine haber verildi. Ambulanslarla pozitif vakalar, temaslılar ve koronavirüs şüphelileri Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Öte yandan Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu geçtiğimiz günlerde kovid denetimi öncesi yaptığı açıklamada ilçe genelindeki vaka sayılarındaki artışa dikkati çekmiş, vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarmıştı.

 
Gösterim : 594
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 16605839, Bugün: 2285 kez ziyaret edilmiştir.