Kayıt Tarihi: Monday, July 29, 2019 7:35 PM
ÖZCAN; "Bu gün Susanların Yarınlara Mirası Olmaz!.."
ÖZCAN ERDEMİR’e ve Siyasilere Seslendi; “Bu gün Susanların Yarınlara Mirası Olmaz!..” diyerek bir açıklama yapan Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü Niyazi ÖZCAN, gelecekten örnekler vererek bazı konularda geç kalınmasının yaşadığımız kente daha büyük zararlar vereceğinin altını çizdi.

Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü Niyazi ÖZCAN’ın açıklaması şu şekilde;

“Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntı Kdz Ereğli’de kendini ciddi anlamda hissettirmektedir. Pek çok esnaf evine siftah yapmadan borçlu olarak gitmektedir. Sadece İlçemiz değil bölgemizin ve ülkemizin can damarı olan Erdemir’in uygulamaları ve keyfi politikaları karanlığın ötesinde yıkıma getirmektedir. OYAK Erdemir’in resmi olarak sahibi olsa da Ereğli halkınındır. Erdemir’de yüksek fırında yaşanan süreç ve yüksek fırının çalıştırılamaması bir yönetim zafiyetidir.Erdemir’in beyin takımı uzaklaştırılmış yerine getirilenler beklentileri karşılayamamıştır. Halka açık olan Erdemir’in kamuoyu aydınlatma platformuna bu süreçlerle ilgili aydınlatıcı ne gibi bilgi verilip verilmediği ise ayrı bir merak konusudur. Erdemir Yönetim Kurulu Başkan vekili ve murahhas azası Toker Özcan’ın bu süreci iyi yönetemediği çok açık bir şekilde ortadadır.Kendisi sadece iplik üreten bir fabrikadan, İçerisinde onlarca komplike fabrika ve donanımı olan ve sac üreten dünya şirketine gelmiştir .Erdemir’in yetiştirdiği yüzlerce mühendis ve yönetici kademesinde isim varken iplik fabrikasından bir yöneticinin demir çelik sektöründe işin başında olması enteresan ve düşündürücü bir durumdur .Yapılan hatalar bununla kalmayıp, yurtdışından Erdemir yüksek fırınına uzman kadro diye 30 kişi getirilip günlük bin dolar kişi başına para ödendiği komuoyunda konuşulmakladır. Hal böyle iken getirilen ithal mühendislere rağmen yüksek fırının halen çalıştırılamadığı hepimizin bildiği bir gerçektir. Erdemir hepimizin göz bebeğidir ve göz bebeğini birileri tarafından görülmez noktaya getirilmemesi için mücadele ediyor ve uyarıyoruz!!

Susmayacak, haksızlıkları sadece Ereğli değil bölgenin hatta Ülkemizin gündemine taşıyacağız .Bu zamana kadar İlçemizdeki siyasetçiler ve bürokratların bir bölümü Erdemir’e yakınlarını yerleştirme kaygısından başka bir iş yapmamışlardır.Erdemir’e sadece eleman yerleştirme gözüyle bakıldığı için Erdemir ile ilgili yapılan haksızlıklara sessiz kalınmıştır. Şuan Zonguldak’daki siyasiler ve yöneticilerimiz maalesef Ereğliyi kendi kaderi ile açıkça baş başa bırakmışlardır.Buna İlçedeki siyasilerde dahildir .Çok acı bir gerçektir ki; Halkın tek umudu yine kendisidir, ellerine mikrofon aldıklarında dakikalarca nutuk atanların, İlçede yaşanan sorunların çözümü noktasında hiçbir adım atmamalarını halkımızın takdirine bırakıyoruz.Halkın seçtiği millet vekilleri artık Ereğli halkına yüzlerini dönsünler , bu millet onları seçti ve meclise gönderdi ,maaşlarının hakkını versinler, ivedilikle iktidarı muhalefeti başka illerde olduğu gibi Ereğli menfaatleri için bir seferde olsa bir araya gelebilsinler. 29/07/2019

Niyazi ÖZCAN

Ereğli İçin Mücadele Platformu Sözcüsü”

 
Gösterim : 634
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 12549340, Bugün: 2112 kez ziyaret edilmiştir.