Kayıt Tarihi: Wednesday, September 5, 2018 9:26 PM
TSO Başkanı Keleş, Erdemir’den ne istedi?
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Erdemir Genel Müdürü Salim Cem Oral’a bir mektup yazarak peşin satış şartlarının, vadeli satışlarda da uygulanmasını talep etti.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu üyelerden gelen talep üzerine Erdemir Genel Müdürü Salim Cem Oral’dan Erdemir’in satış şartları içerisinde yer alan peşin satışlarda uygulamada olan (o günkü TCMB kuru uygulaması ve ya dövizle ödeme uygulaması) satış sisteminin, vadeli satış alışverişinde bulunan firmalar içinde uygulanmasını talep etti.

Konuyla ilgili olarak Erdemir Genel Müdürü Salim Cem Oral’a bir yazı gönderen Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemiz sanayici ve tüccarı gece gündüz demeden üretmeye, istihdam sağlamaya devam etmektedir. Fakat son zamanlarda yaşanan dalgalı döviz seyri dövizle iş yapan sanayici ve tüccarımızı fazlasıyla etkilemiştir. Özellikli odamız firmalar için büyük önem arz eden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası ilçemizin ve ülkemizin en önemli sanayi kuruluşu konumundadır. Dolaylı ve doğrudan ilçe ve ülke ekonomisine sağladığınız katkı ülkemizdeki diğer kurumlara örnek gösterilecek niteliktedir. Kdz. Ereğli TSO Yönetimi olarak üyelerimizin ve sizin her koşulda yanınızda durarak her türlü talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktayız. Üyelerimizle yapılan görüşmeler sonucunda aşağıda detayları yazan konu Odamız Yönetim Kurulu toplantı gündem maddesi olarak görüşülmüştür; Fabrikanızın satış şartları içerisinde yer alan peşin satışlarda uygulamada olan (o günkü TCMB kuru uygulaması ve ya dövizle ödeme uygulaması) satış sisteminizin; Fabrikanızla vadeli satış alışverişinde bulunan firmalar içinde uygulanmasını talep etmekteyiz. Talebimizin tüm üyelerimizi yakından ilgilendirmekte ve piyasalarda olumlu bir etki oluşturacağı düşüncesindeyiz.

Konu ile ilgili tarafınızca yapılacak değerlendirme sonucu konuyu karşılıklı olarak istişare etmeyi talep etmekteyiz, en içten dileklerimle saygılarımı sunarım.”

 
Gösterim : 1459
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 10909844, Bugün: 3091 kez ziyaret edilmiştir.