Kayıt Tarihi: 22 Haziran 2018 Cuma 17:51
MHP'DEN BÜYÜK YÜRÜYÜŞ…
MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için finali mehter takımı ile yaptı. Mehter marşları eşliğinde sahil bandında ve ilçe merkezinde yürüyen MHP’liler daha sonra 2 Nolu Abalı Sokak’ta miting düzenledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde mehter takımı ve mehter marşları eşliğinde sahilde ve ilçe merkezinde yürüdü. Yürüyüş sırasında yoldan geçen araçların sürücüleri kornalarıyla, yol kenarlarındaki vatandaşlar ise alkışları ile MHP’lilere destek verdi.

Yürüyüşe MHP Zonguldak Milletvekili Adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Taşkıran, parti yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile vatandaşlar katıldı.

MHP’liler yaklaşık 1 saat süren yürüyüş sonrası 2 Nolu Abalı Sokak üzerinde miting düzenledi. Buradaki mitingde halka hitap eden MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk kendilerine destek veren herkese teşekkür ederken 24 Haziran Pazar günü tüm vatandaşların milletvekilliğine üç hilale, Cumhurbaşkanlığı’nda ise Recep Tayyip Erdoğan’a mührü basmalarını istedi.

Zonguldak’ın son 30 yılda geri kaldığını belirten MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan ise bu makus kaderin değişmesi gerektiğini ve kendilerinin bunun için çalışacağını söyledi. Milletvekili seçildiği takdirde bürokratları ve yerel yöneticileri de çalıştıracağını anlatan Ayan, Ereğli’nin çok büyük bir ilçe olduğunu ancak hak etmediği yerde bulunduğunu ifade etti.

Ayan konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Muhterem dava arkadaşlarım, aziz komşularımız böylesi yoğun bir coşkuyla bizleri karşıladığınızdan dolayı hepinize şükranlarımızı sunuyoruz. Alanımıza vermiş olduğunuz şerefinizden dolayısıyla da hepinize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun hoş geldiniz. Şimdi muhterem dava arkadaşlarım Tabi ki bugün yoğun bir gün yaşadık başta Ereğli İlçe Başkanlığımız olmak üzere Ereğli Kadın Kolları Başkanlığımıza, Ereğli Ülkü Ocakları’mıza teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarından gayretlerinden dolayı. Dolayısıyla bu bizim Ereğli provalarımızdan son ayağı olmuş oluyor. Ben bu süreç içerisinde yaklaşık yetmiş gündür bizlerle beraber koşturan, hiçbir fedakârlığını esirgemeyen başta kadın kollarımızın bütün yöneticilerine ve başkanları olmak üzere teşkilatlarımızın bütün mensuplarına şükranlarımı sunuyorum, bugünlere sizlerle gelindi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok saymaya çalıştılar, bölmeye çalıştılar öyle bir süreçlerden geçtik ki Milliyetçi Hareket Partisi dağıldı dendi, yok dendiği bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütün teşkilatları ayakta kalmasını başardı bu zamanda bütün süreçler kolay süreçler değildi Allah’a şükürler olsun bugün Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak’ın umut kapısı olmuştur. Zonguldak’ lı hemşerilerimiz bizlere umut bağlayıp, sorumluluk yüklemişlerdir. Uzun yıllar siyasette olan bir siyasetçi kardeşiniz olarak yüklenmiş olduğumuz yükün ağırlığının farkındayız, söylemiş olduğumuz sözleri seçerek söylüyoruz, dolayısıyla vermiş olduğumuz sözleri yeminleri bilerek ediyoruz. Artık bu yeminlere bu sözlere Zonguldak’ın ihtiyacı vardır.

"30 YILDIR KAYBEDEN ZONGULDAK'IN BU MAKUS KADERİNE DUR DİYECEĞİZ"

Zonguldak’ın tüm ilçeleri 17 beldesi bütün köylerini hemen hemen gezme fırsatı bulduk inşalarımızın bizden tek istediği bir şey var “Seçildikten sonra da bizleri unutmayın” işte bu kadar basit olan bir şey neyi söylüyor seçen kişiler seçtikleri kişileri sadece yanında görmek istiyor, mesele bu. Biz buna talibiz, bunun yanı sırada 30 yıldır kayden Zonguldak’a bu makus kaderini de arkadaşlarımızla birlikte dur demek için yollardayız. İşte bu söylediklerimiz, bu yeminlerimiz bu haklarımız karşılık bulmuştur. Birileri hesap edemiyor bu yükselişi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok sayıp miting yapmaya çalışanlar, bugün Ereğli meydanlarını görmüştür. İşte bunlar taşıma değildi, işte bunlar belediye başkanlarının baskısı değildi. Bunlar sadece inanmış insanların inançlarıyla yola çıkmış arkadaşların hedefleri ve sonuçlarıydı. Buradan sözümün nereye gittiğini bilen arkadaşlarımıza söylüyorum. Bürokratlar bizim, her zaman lazım. Devlet adamları bizim devlet adamlarımıza hepsi lazım. Bakın siyaseti yapmasını çok şükür bilirim.

"BELEDİYE BAŞKANI MHP'NİN YÜRÜYÜŞÜ VARKEN STK'LARI TOPLADI"

Ben 24 Haziran gelip geçtikten sonra işim bu yerel yönetimlerle. Onlarda rahat oturmayacaklar, onlar da çalışacak. Buradan söylüyorum; evet bir teveccüh var ki ortada Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir meclis teşekkül edecek. O arkadaşlarımızla beraber yönetmeye talibiz. Kargaşadan, kavgadan kutuplaşmadan ayrışmadan yana asla değiliz. O yüzden onlarla birlikte bu sahalarda olmayı teklif ediyorum. Gelmezlerse sizlere onları şikayet edeceğim. Oturma dönemi bitmiştir, yerel yönetimler buna dahildir. Sayın Belediye Başkanı arkadaşımız bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin yürüyüşü varken bütün STK’ları, dernek başkanlarını toplantıya çağırıyor. Unutmadık, unutturmamda. Bunları işte 25 Haziran’da bunları konuşacağımızın zamanı gelecek. Bu bir milletvekili yarışıdır, bir seçim yarışıdır, bir belediye başkanlığı yarışı değildir. Bu bakımdan kendilerini seviyoruz, arkadaşlarımız dostlarımızdır. Sağımızda Kur’an solumuzda iman. Biz bu yola inançlarımızla çıktık. 24 Haziran akşamı bir sonuç tecelli edecek. Cenab-ı Allah bu sonuçları şimdiden Ereğli’mize Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesini nasip eylesin.

"EREĞLİ HAK ETMEDİĞİ YERDE"

Ereğli potansiyelleri, kapasiteleri açısından çok büyük bir ilçemiz olmasına rağmen bugün hak etmediği yerdedir. Arkadaşlarımızla birlikte düşündük, Ne yapabiliriz? Ereğli için diye özellikle Tersaneler bölgesi. Alaplı ilçemizin fındık meselesini gündemimize aldık. Yine aynı zamanda da Armutçuk müessesimize de bu sürecin içerisine dahil ettik. Burada Milli Savunma Bakanlığı ile yapılacak protokol anlaşması içerisinde savaş gemilerinin ve denizaltlarının Ereğli’de yapılmasının teklifimiz olacaktır. Dolayısıyla yazmış olduğumuz 10 maddelik projemiz içerisinde başlığa 14 bin kişiye istihdam sağlamak için yola çıkmışızdır. Dolayısıyla bunu sağladığımız takdirde Zonguldak’a her daim 48-50 trilyon para girdisi sağlanacaktır. Bugün buradan yine şunu söylüyorum bakın Zonguldak potansiyelleri ve kapasitesi o kadar büyük bir vilayetimiz ki her ay 432 trilyon lira kömür alma vesilesiyle çeşitli ülkelere ithal yoluyla cebimizden çıkmaktadır. Böylesi büyük bir kapasitenin TTK’nın yatırımlarının yapılarak işçilerin alınarak, rödevans sisteminin de yeni uygulanacak ihale sisteminin de yöntemleriyle de bu kömürün dışarıya değil kendi iç şehrimizden çıkması yoluyla da bu bahsetmiş olduğumuz büyük rakamların Zonguldak’ta kalması dahi Zonguldak’a eskiden söylendiği gibi Türkiye’nin Almanya’sı yapacaktır. Hedefimiz bunlardır.

24 HAZİRAN AKŞAMI TEVEKKÜL EDECEĞİZ"

Samimi duygularımızla yola çıktık. 23 Haziran akşamına kadar bütün arkadaşlarımızla çalışıyoruz, çalışacağız. 24 Haziran akşamı tevekkül edeceğiz. Kazaya, kadere inanan insanlarız. Çıkan sonuç, Cenap-ı Allah’ın takdiri ilahisi diyeceğiz ve sonuçlara riayet edeceğiz. Ben sözlerime burada son verirken üşenmeden gelerek yorulmak bilmeden bugünlere kadar gelen bütün dava arkadaşlarımıza, bize destek veren bütün Ereğli hemşerilerimize Zonguldaklı hemşerilerimize teşekkür ederiz.”

Yapılan konuşmaların ardından MHP’li gençler meşaleler yakıp, milletvekillerine 24 Haziran için başarılar dileyip kutlama yaptı.

 
Gösterim : 1855
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 10713234, Bugün: 797 kez ziyaret edilmiştir.