Kayıt Tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi 20:26
Milletvekili adayı, şalvarlı Safiye: Ulaşılabilir olacağım
Zonguldak'ın Bağımsız Milletvekili Adayı Safiye Orhan Baltacıoğlu, Zonguldaklılardan destek isterken, Milletvekili olduğu tartirde ulaşılabilir olcağını söyledi.

Baltacıoğlu yaptığı açıklamada, "İçinizden biri olarak bu milletvekili adaylığı yolculuğuna başlangıçta tek başıma çıktım. Genelde ülkemin, özelde ise Zonguldak halkının vekili olmak, onların sözcüsü olmak, gerektiğinde haklarının gözcüsü olmak, taşın altına elimi koymak niyetiyle bu zorlu yolculuğa çıktım.

Rakiplerim benden daha güçlü görünebilir. Çünkü onların bazılarının arkasında güçlü partileri, devlet destekli ekonomik kaynakları vardır. Benim ise sizden ve halkımdan başka güveneceğim, desteğine başvuracağım kimsem yoktur.

Ama bu yolculuğa çıktığım kısa sure içerisinde çok sayıda bana destek olan vatandaşlarımı arkamda gördüm ve hissettim.

ARTIK KENDİMİ BU YOLCULUKTA YALNIZ HİSSETMİYORUM, ARTIK ARKAMDA SİZ VARSINIZ.

Milletvekilliği olma maratonunda artık bende kendimi güçlü hissediyorum. Her ne kadar bu yarışta güç dengesizliği olsa da, ben sizinle daha güçlü olarak bu yarıştan çıkacağıma inanıyorum.

Benim en büyük seçim vaadim, milletvekili olduğumda öncelikle ulaşılabilir olacağım, her koşulda bana ulaşmanız için tüm iletişim kanallarımı açıktutacağım.

Sorunlarınızı vekiliniz olarak çözmek için ne gerekiyorsa onu yapacağım. Beni tanıyanlar bilir, ben tuttuğunu koparan biriyim, ben birşeyi yapmak istersem onun için ne gerekiyorsa yaparım, sonunda da başarılı olurum.

Sakın bir insan, hele de bir kadın tek başına ne yapabilir diye düşünmeyin.

Bir kadın tek başına her şeyi yapabilir, bir kadın elinin değdiği her şeyi değiştirebilir, güzelleştirebilir, sorunları çözebilir, bir kadın bir dünyadır aslında, örneğin Nenehatun bir kadındı ve ülkemiz tarihinde önemli bir yer tutmaktadır.

26. dönem milletvekili olarak mecliste kadın milletvekili sayısı 81'e düşmüştür, Bir önceki dönem yani 25. Dönemde bu sayı 91 idi.

Mecliste kadın milletvekili sayısı her geçen gün düşmektedir. Kadını siyaset arenasından indirmeye çalışanlara bir tepkiniz olsun ve bana oyverin.

Kadının olmadığı her yer eksiktir. Bu nedenle Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk kadına seçme ve seçilme hakkını vermiştir. Ben bu seçilme hakkımı sizlerin desteği ile kullanmak istiyorum.

Bağımsız aday ne yapabilir diye düşünmeyin. Bağımsız aday çok şey yapabilir. Bir partiye bağlı olmadığım için, emir komuta zinciri olmayacak.

Sadece inandığım ve siz halkımın yararına olan şeyler için oyumu kullanacağım.

Çoğunluğu sağlamak isteyen diğer partiler benim bu bir oyumu almak için geldiklerinde, halkım için pazarlık şansım olacaktır. Tüm bunlar bağımsız adaylar için önemli birer avantajdır.

Açıkladığım gibi, bağımsız milletvekillerinin, TBMM'deki komisyon toplantılarını izleme, parti ve lider tahakkümünden bağımsız soru önergesi verme, kanun teklifi verme gibi hakları olduğunu, bu yetkilerle her bağımsızın küçük bir parti gibi çalışabileceğini, kendi seçmenlerinin sesini doğrudan Meclis'e taşıyabileceğini sizlere tekrar belirtmek isterim.

Seçimlerin, ülkeme, milletime, hayırlar getirmesini, büyük Türkiye'nin daha da büyümesini, güçlenmesini Allah'tan istiyorum, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, desteğinizi bekliyorum." dedi.

 
Gösterim : 831
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 10188420, Bugün: 3338 kez ziyaret edilmiştir.