Kayıt Tarihi: 26 Nisan 2018 Perşembe 16:25
TSO'da KELEŞ Dönemi Resmen Başladı….
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Eski Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve Meclis Başkanı Faruk Yazıcı düzenlenen devir-teslim töreni ile görevlerini Arslan Keleş ve İlhan Yazıcıoğlu’na devretti.

Ereğli’de 15 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimlerinin ardından Ticaret ve Sanayi Odasında Yönetim Kurlu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı Devir-Teslim töreni gerçekleştirildi. TSO Başkanlık makamında gerçekleştirilen ilk törende Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, görevi Eski Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’dan devraldı. Keleş törenin ardından yaptığı konuşmada; “Ümit ediyorum ki şehrimiz için çok güzel hizmetlerde bulunacağız. Bugüne kadar yapılmış olan hizmetlerden ötürü rahmetli Tetiker’e sonra sizlere, sayın başkana teşekkür ederiz. Bu bir Ereğli meselesi, Burada kimsenin bir tarafı yok, kimse öteki taraf değil, kimse beriki taraf değil. Bu şehirde yaşıyoruz, ortak paydamız Ereğli. Bu şehri büyütebilmek için var gücümüzle çalışacağız ”dedi. Keleş,24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerin ardından yapmak istediklerini bir an önce hayata geçirmek istediklerini ifade ederek; ”Önümüzde bir seçim maratonu var, seçim maratonundan sonra da işler daha net belirginleşir, yapmak istediklerimizi biran önce hayata geçiririz. Bunlarla ilgili olarak da başlanmış projelerle ilgili olarak da sizlerden yararlanarak başlamış olduğunuz projeleri ne noktada olduğunu, bunların takibini yapmak da bize düşüyor. Arkadaşlarımız ile birlikte çıktığımız bu yolda her şey Ereğli menfaatleri doğrultusunda olacaktır” diye konuştu.

YALÇIN;" HEPİMİZİN İŞİ ZOR "

Eski TSO Başkanı Sertan Yalçın’da yaptığı konuşmada;” Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte 4 sene önce rahmetli Yaşar Tetiker, Başkanımızla birlikte bu yola çıkmıştık.4 sene boyunca Ereğli’de üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda Ereğli’nin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla ekip olarak hizmetler yapmaya çalıştık. 4 sene boyunca Ticaret ve Sanayi Odamızı güçlü, öncü ve güvenilir bir kurum haline getirebilmek için çok büyük çabalar sarf ettik ve ekibimiz ile birlikte bunu da başarı sağladığımıza inanıyorum. Bundan sonra ki süreçte bu görevi sizler devralacaksınız, inşallah devraldığınız bu görevi en az bizim getirdiğimiz noktada, hatta daha üst noktalara getirmeniz temenni ederiz. Bizler ekip olarak yönetimde olmasak da odada, mecliste birlikte olacağız. Ereğli’ye iyi bir şeyler yapmak, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla her türlü doğru yapacağınız şeylerin yanında olacağımıza, bize göre yanlış olduğunu düşündüğümüz konularda yapıcı muhalefet yapacağımızı belirtmek isterim. Önümüzdeki günlerde Ereğli için ekonomik anlamda yapılması gereken işler var hepimizin işi zor, Allah hepimize kolaylık versin. Söylemiş olduğunuz vaatlerin, sözlerinizin üyelerimiz ile birlikte biz de takipçisi olacağız. İnşallah Allah bizim olduğumuz gibi alnınızın akı ile temiz bir şekilde görevi sizden sonra gelenlere yâda siz devam ederseniz onlara devretmek size de nasip olur. Çok şükür ekip arkadaşlarımız ile birlikte, alnımıza hiçbir leke sürmeden bu görevi sizlere teslim ediyoruz. Allah size de aynı şekilde teslim etmeyi nasip etsin. ”dedi.

YAZICIOĞLU; "ODA SİZİN ODANIZ,GÖNÜL KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK"

Ardından TSO Meclis Başkanlığı Devir-Teslim töreni gerçekleştirildi. TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu görevi Eski Meclis Başkanından devraldı. Yazıcıoğlu yaptığı konuşmada; “Bu bir bayrak yarışı, Faruk Bakanım bölgemizin yetiştirdiği saygı değer bir ağabeyimiz arkadaşımız. Kendisi de yaklaşık 5 yıla yakın zaman zarfında görev yapma imkânına sahip oldu. Gerek meclis toplantılarında gerek sosyal yaşantısında her zaman yapıcı olmaya çalışmış, birleştirici bir yapıya sahip olmuş ve çalışmışın ben bundan sonra ki süreçte; kendisinden bilgi ve birikiminden bu yapıcı ve bütünleyici vasıflarından yararlanabileceğimizi düşünüyorum. Kendisi tecrübesinden birikiminden esirgemeyecektir. Kendisine teşekkür ediyorum, bu sevda bitmez. Kdz. Ereğli için yola çıktık. Bizleri de ihmal etmeyin, oda sizin odanız, gönül kapımız her zaman açık. Bizi seçenlere de seçmeyen arkadaşlarımıza da her zaman buraya gelebilir, fikirlerinden projelerinden faydalanabiliriz. İnşallah Ereğli’miz adına hayırlı olur. ”dedi.

YAZICI;" MECLİS GÖREVİNİ EMİN ELLERE BIRAKIYORUM "

Göreve seçilen TSO yönetimini kutladığını belirten Eski TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ise yaptığı konuşmada;”15 Nisan’da gerçekleştirilen seçim sonrası Kdz Ereğli bir değişime gerek duydu ve bu değişimde görev alan görev alan arkadaşlarımıza hepsine şimdiden başarılar diliyorum, Allah yar ve yardımcıları olsun. Her görev değişikliğinde her zaman olduğu gibi çıta olarak daha da yükseleceğini, bayrakların daha da zirveye çıkacağını düşüncesindeyiz.. Bu birlik olmazsa hiçbir şeyi aşamayacağız düşüncesindeyim. Genç arkadaşlarımızın bunu yağacağı düşüncesindeyim. Biz de Ereğli’de yaşayan kardeşleri olarak her zaman yanlarında olacağımızı özellikle belirtmek isterim. Kdz Ereğli’de birlik ve beraberliği sağlamalarını canı gönülden istiyorum. Meclis görevini şahsen emin ellere bıraktığımı düşünüyorum. Bu süreç içerisinde 2013 ile 2015 yılına kadar 5 yıl içerisinde görev yaptık, Kdz Ereğli’ye hizmet vermeye çalıştık. Bu süre içerisinde yapıp yada yapamadığımız işler oldu. Yapamadığımız işleri de İlhan(Yazıcıoğlu) Başkandan rica edeceğim, kendisine de rapor halinde hazırlığını yaptığım raporları kendisine teslim ediyorum, istirham ediyorum ve bu raporların takipçisi olacağıma özellikle belirtmek istiyorum ve bunu da yapmasını da Kdz Ereğli halkı olarak bunu talep ediyorum Allah yardımcıları olsun” diye konuştu.

 
Gösterim : 844
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 10188274, Bugün: 3192 kez ziyaret edilmiştir.