Kayıt Tarihi: 26 Şubat 2018 Pazartesi 22:34
TSO ADAYI ÖZCAN; “TSO SEÇİMLERİNDE HİSARCIKLIOĞLU DOPİNGİ Mİ!!”
Kdz.Ereğli 'TSO' Ticaret Sanayi Odası Başkan adayı Niyazi Özcan, bir basın bildirisi yayınlayarak 1 Mart’ta Plaket Töreni için Ereğli’ye gelecek olan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile mevcut TSO yönetimini eleştirdi.

Özcan, yayımladığı bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

''Biliyorsunuz ki TSO Başkanlık seçimi Nisan ayında yapılacak ve ilçe tüccar ve sanayicisi kendisine hizmet edecek yeni başkan ve yönetimini seçecek.

Bir süre önce değerli basınımıza göndermiş olduğum bir açıklama da mevcut başkan Sertan Yalçın’a şöyle bir soru sormuştum.

Seçim çalışmalarınız kapsamında 2017 yılında Sayın Hısarcıklıoğlu’nun Oda’yı ziyaretine endeksli olarak planladığınız reklam kokan plaket töreni için TSO kasasından binlerce lira harcayıp yaptırdığınız plaketleri hak sahibi üyelere dağıtmayı düşünüyormusunuz?

Sayın Hısarcıklıoğlu seçim çalışmalarınıza destek vermek üzere ilçemize gelmediği taktirde plaket töreni yapmayacak mısınız? 2017 Yılı için hazırlanan plaketleri 2018’de nasıl takdim edeceksiniz?

Bu plaketleri hak sahiplerine veremediğiniz taktirde üyelerin binlerce lirasını çöpe atmış olmayacakmısınız?

Demiştim...

İşte bugün yine bir yerel gazetede çıkan haberde,TSO’nun seçimlere endeksli ertelenen plaket töreninin 1 Mart Perşembe günü Hısarcıklıoğlu’nun katılımıyla yapılacağını öğreniyoruz.

Ne var bunda, bir plaket töreni yapılacak ise TOBB başkanının davete icabet etmesinden doğal ne olabilir ki? diyebilirsiniz.

Ancak özür kabahatten çok büyük,

Siz de bilirsiniz ki bu camianın adı kısaca “hür teşebbüs camiası” dır. Tüccar ve sanayici kendi hür iradeleri ile sandığa giderler, oylarını verirler, bu güne kadar seçim öncesinde kendilerini etkileyen hile kokan benzer bir olay vuku bulmamıştır.

Ancak görünen o ki, bu defa böyle olmayacak, seçimi kaybetme ve hatta hezimete uğrama kaygısı yaşayan Sertan Yalçın, aynı kaygıları taşıdığı için böyle bir zamansız ve anlamsız bir organizasyon kararı veren merhum Tetiker’in başlattığını bu defa kendisine menfaat sağlamak üzere tamamlayacaktır.

Bu törenler her sene rutin olarak yapılmış olsa idi bu kadar tepki göstermezdik, ekonomiye katma değer kazandıran üyelerimizin onore edilmesi bizleri de sevindirir di her şeye rağmen,

Ancak amaç sadece ve sadece Sertan Yalçın yönetimine menfaat kazandırma olayıdır. İşin özü, Hısarcıklıoğlu gelecek ve Sertan Yalçın’a destek verecek.

Bu gelişin başka bir sebebi varmı dır? hayır yoktur.

Sayın Hısarcıklıoğlu’na rağmen desteklediği grup seçilemediği taktirde ne olacak? Sayın Hısarcıklıoğlu; hata yaptım veya beni yanılttılar mı diyecek, böyle bir hatanın telafisi mümkün olabilirmi.?

Diğer taraftan törene katılacak yönetim karşıtı grupların Sayın Hısarcıklıoğlu’na tepki göstermeyeceklerinin garantisi varmıdır?

İçlerinden bir kişi çıkar da derse ki; Sayın Hısarcıklıoğlu seçim arifesinde gelip mevcut yönetime verdiğiniz destek doğrumu dur?

Bu hareketiniz seçimlerin adiliyetine ve dürüstlüğüne etki etmiş olmuyormu? Bunu size hiç yakıştıramadık derse...

Ya da birisi çıkar da yuh olsun size Sayın Başkan, yuh olsun Sayın Hısarcıklıoğlu derse ne olacak?

Böylesine nahoş olayların sorumluluğunu kim alacak?

Ve yine her zaman olduğu gibi Kdz.Ereğli esnafı, tüccar ve sanayicisi mi kaybedecek?

Umarız ki TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hızarcıklıoğlu hata yaptığını veya yanıltıldığını bir an evvel anlar veya danışmanları kendisine anlatır da TSO’nun düzenlediği törene katılma kararını bir kez daha gözden geçirir'' saygılarımla.

 
Gösterim : 1488
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 9916602, Bugün: 1983 kez ziyaret edilmiştir.