Kayıt Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:53
Büyük Yarışta İpi Kim Göğüsleyecek!
Nisan ayında yapılması beklenen seçimlerde; TSO Başkanı Yaşar TETİKER'in vefatı üzerine yerine yönetim kurulunca seçilen Başkan Sertan YALÇIN, yine ayrı ayrı aday olarak çıkan ve sonrasında birleşerek güçlü bir yapı oluşturan Arslan KELEŞ ve Faruk YAZICI'nın başı çektiği grup, Niyazi ÖZCAN'ın mevcut yönetime başından beri muhalefet bayrağını açtığı grub ve son olarak şehrin “tatlı-sert” işadamı Mustafa ÖZKAN'ın grubu olmak üzere 4 grubun seçim yarışı çekişmeli geçeceğe benziyor.

Bilindiği üzere Odalar ve Borsalar Birliğince Kasım 2017 yapılması beklenen TSO seçimleri 2018'in Nisan ayına ertelenmişti. Kdz. Ereğli'de TSO seçimlerine kilitlenmişken bu ertelenmemenin ardından kısa bir dinlenme arasından sonra 2018'in ilk haftalarında yeniden bir ivme kazandı. Özellikle bazı gruplarda birleşmeler olurken bazı gruplarda da fireler baş göstermeye başlayarak bir bakıma tüm hesaplar alt üst olmuş oldu.

Kdz. Ereğli TSO organ seçimleri son gelişmelerin ardından 4 parçalı olarak geçmesi bekleniyor…

Gazete Ereğli olarak Nisan ayında olması muhtemel TSO organ seçimlerini siz değerli okurlarımız için değerlendirmeye çalıştık.

MEVCUT BAŞKAN SERTAN YALÇIN VE EKİBİ

Yaşar TETİKER'in vefatından sonra mevcut yönetimce başkan olarak seçilen Sertan YALÇIN kendisini seçim atmosferinin içerisinde buldu. Bir önceki seçim ekibinden fire veren ancak bununla birlikte ekibe yeni katılanlarla bu açığı kapatıp üzerine neleri koyup koyamadığı önümüzdeki haftalarda daha da netlik kazanacağa benziyor.

Yaşar TETİKER'in mirasını koruyup koruyamayacakları kamuoyunca tartışılırken, TETİKER'e nazaran genç bir aday olarak avantajlı bir şekilde karşımıza çıkan YALÇIN ve ekibi çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Hali hazırda bir önceki seçimlerde beraber çalışıp biri yönetim biri de meclis başkanı olmak üzere; Niyazi ÖZCAN ve Faruk YAZICI gibi iki önemli ve etkin ismin bu seçimlerde karşı gruplarda olması en büyük handikapı olarak görülüyor.

ARSLAN KELEŞ - FARUK YAZICI EKİBİ

Bir önceki seçimlerde seçilememesine rağmen ilkeli ve dik duruş sergileyerek kamuoyu tarafından artı puan alan Arslan KELEŞ, bu seçim öncesi İrfan ERDEM ve grubunun desteğini alarak güçlü bir şekilde çalışmalara başlamıştı. Seçimler ertelenince bu oluşum da tekrar yeni bir oluşumun içinde kendisini bulmuş oldu.

Mevcut TSO yönetiminin Meclis başkanı Faruk YAZICI yaşadığı olumsuz tutumlardan dolayı grubuna muhalif olmuş ve ekibi ile birlikte Arslan KELEŞ ile birleşerek daha güçlü bir şekilde seçimlere katılması Nisan ayında yapılacak TSO seçimlerinde dengeleri alt üst etti.

Bu yeni birleşim kamuoyunda bir karşılık bulurken yine kamuoyu ve kulislerde seçimlerde iddialı olan bu ekibin kısa zamanda çok çalışması sonucu büyük şansının olduğu ifade ediliyor.

NİYAZİ ÖZCAN ve EKİBİ

Yaşar TETİKER ve ekibinin geçtiğimiz dönem TSO seçimlerini almasının ardından kendisine yönetimde yer bulan Niyazi ÖZCAN mevcut yönetim ve TETİKER'e ik bayrak açanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut başkan ve yönetimi ile karşı karşıya gelen ÖZCAN TSO'dan dışlanmaya çalışılmasına rağmen kurduğu Ereğli İçin Mücadele Grubu adı altında Ereğli'nin sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirmeye devam etti.

Seçimlere de uzun zamandan beri hazırlanma imkanı bulan Niyazi ÖZCAN'nın özellikle tabanda bir karşılığının olması dikkat çekiyor.

MUSTAFA ÖZKAN ve EKİBİ

Ertelenme öncesi seçimlere çok az bir zaman kala diğer grupların oluşum aşaması sırasındaki etik olmayan davranışları yüzünden farklı bir slogan ile ortaya çıkan Mustafa ve ÖZKAN ve ekibi seçimlere adeta bir renk katmış oldu.

Şehrin tatlı-sert, haksızlıklara karşı ilk olarak reaksyiyon gösteren kimine göre agresif, kimine göre adalet arayıcısı İşadamı ÖZCAN'ın bu çıkışı bir çok grupta tedirginlik yarattı. Zira 1 oyun bile önemli çok adaylı bir seçimde etkili bir ismin daha aday olarak çıkması seçimlerde bir çok hesabı alt üst etmeye yetti.

Şu an için tek başına adaylığını sürdüren ve ekibi ile inceden çalışmalarına devam eden ÖZKAN'ın son anlardaki tavırları kamuoyunca merak konusu olmaya devam ediyor.

 
Gösterim : 1946
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 9916585, Bugün: 1966 kez ziyaret edilmiştir.