Kayıt Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 17:37
Sayın Çakır, sana ulaşmak için alkışlamak mı lazım?
Ereğli’ye bağlı Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendisine ulaşamadığını iddia ettiği Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'a sosyal medyadan mesaj gönderdi. Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Akyol " Fatih Çakır'ı telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ?" diyerek seslendi.

Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, kendi hesabı olan Facebook sayfasından yayınladığı yazısında, Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır'ı 6 ay içinde 20 defa aradığını, ancak Fatih Çakır'ın telefonlarını açmadığını iddia etmiş ve yazısında "Ak Parti'nin bir üyesi olarak, ülkem için Güneydoğu'da Gazi olmuş vatanperver olarak seni Allah'a havale ediyorum" yazmıştı.

Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği önceki dönem başkanı, Gazi Şenol Akyol, Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'ın kendileri verdiği hiç bir sözü tutmadığını, ya da verilen sözü tuttuysa yapılan hizmetlerin nerede olduğunu sorduklarını söyledi.

EREĞLİ-DEVREK YOLUNU KENDİSİ YAPTIRDIĞINA DAİR ALGI YARATIYOR

Akyol açıklamasında "1998 yılın da Şırnak'ın Cudi dağında çatışma esnasında yaralandım,sağ kolumu kaybettim. Evli 3 çocuk babasıyım,ayriyeten 16 köyü ilgilendiren Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 2 dönem başkanlığını yaptım.Görev yaptığım 2 dönem sürecinde Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır'ın verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmediği için, kendilerini devamlı aradığım halde bir türlü telefonlarımı açmadı. Bize bu dönemlerde bazı sözler vermişti. Ereğli , Devrek yolu ile yaptığımız hiç bir programa ve toplantılara katılmamıştır. Karayolları Genel Müdürlüğüne giderken ilçe başkanını aradık zahmet edipte Ankara Genel Müdürlüğüne gelmedi. Ereğli Devrek yolu ile ilgili sürekli kendisinin yaptırdığına dair açıklama yapıp algı yaratmaya çalışıyor. Bende buradan Ereğli, Devrek yolu ile ilgili kimlere ne söylemiş, nasıl bir çalışma olmuş gelsin bizlere anlatsın. Bölge Milletvekillerimizi bu konuda her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ilgilerinden dolayı" dedi.

VERDİĞİ SÖZLERİ TUTTUDA BİZ Mİ GÖREMİYORUZ!...

Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır'ın kendilerine sağlık ocağı ve tam teşekküllü futbol sahası için söz verdiğini ve buz sözlerin yerine getirilmediğini ifade eden Akyol "Kendileri bize 3 Mart 2016 tarihinde, Armutlu Cuma bölgesinde oradaki milletimize sağlık ocağı ile ilgili söz verdi. Aradan 1 buçuk yıl geçmesine rağmen biz sağlık ocağını göremedik, nereyi yaptı, nereyi buldu bizi bilgilendirip adres verirse çok sevinirim. 16 köyü ilgilendiren bağlı olan köylere tam teşekküllü futbol sahası yaptıracaktı ama biz o futbol sahasını her ne hikmetse göremedik, bize adres verirse ki eğer biz bulmaya çalışırız. Ereğli Devrek yolu ile ilgili firma Bayburt Grup bizim bildiğimiz kadarı ile ödenek yapılmadığı için makineleri kaldırıp yol çalışmasını yarıda bırakmıştır" dedi.

TELEFONU AÇMASI İÇİN HERGÜN ALKIŞLAMAK MI LAZIM?

Şenol Akyol 'Ak Parti ilçe başkanının telefonlarını açması için alkışlamak mı lazım' diyerek sürdürdüğü konuşmasında "Fatih Çakırı telefonları açmak için her gün alkışlamak mı lazım ? Bu konuları ile ilgili dernek yönetimimizle beraber arayıp bilgi almak istedik maalesef tenezzül edip telefonlarımızı açmadı. Kendilerine mektup veya duman ile mi haber yollayacağız. Çıkıp Ereğli halkına bir açıklama yapmasını bekliyorum" dedi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Dursun Özcan ise konuşmasında kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi için herkesi göreve davet ettiklerini söyledi. Özcan konuşmasında "Armutlu Cuma civar köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak söz konusu soruların bir anca önce çözüme kavuşmasını istiyoruz. Başta Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İlçe başkanı Fatih Çakır'ı ve Bölge Milletvekillerimizi göreve davet ediyorum. Sevgi ve Saygıyla sizleri selamlıyorum" dedi.

Diğer yandan konuyla ilgili kendisine telefonla ulaşmak istediğimiz Ak Parti ilçe başkanı Fatih Çakır'a ulaşamadık. Ak Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır'ın konuyla ilgili cevap hakkını kullanmak istemesi durumunda açıklamasına yer verilecektir.

Haber Kaynağı: www.manset67.com

 
Gösterim : 1177
YORUMLAR
Web sitemiz 04.03.2012 tarihinden itibaren;
Toplam: 9916557, Bugün: 1938 kez ziyaret edilmiştir.